Presidenti I republikes se Shqiperise pershendet AAWO - October 6, 2013

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • warning: preg_match(): Compilation failed: disallowed Unicode code point (>= 0xd800 && <= 0xdfff) at offset 1811 in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/cleanstring.inc on line 157.
  • warning: preg_match(): Compilation failed: disallowed Unicode code point (>= 0xd800 && <= 0xdfff) at offset 1811 in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/cleanstring.inc on line 157.

E nderuara Dr. Kohen,

Kujtoj me kenaqesi biseden miqesore qe zhvilluam gjate vizites sime ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, ndaj dhe permes kesaj letre, deshiroj t'ju shpreh falenderimet e mija te sinqerta!

Deshiroj, me kete rast, t'ju percjell edhe nje here urimet me te mira me rastin e 20-vjetorit te themelimit te Organizates Shqiptaro-Amerikane te Gruas "Motrat Qiriazi", per misionin njerezor dhe veprimtarine efikase pergjate ketyre viteve, ne fisnikerimin e shpirtit, statusit dhe zerit te grave shqiptare, per t'u mundesuar pjesemarrjen e suksesshme ne shume fusha te jetes.

Eshte per t'u admiruar kontributi i spikatur, dhe arritjet e medha te kesaj organizate, per te cilen do te ruaj nje nderim dhe vleresim te larte!

Duke ju uruar edhe nje here kremtimin e 20-vjetorit te themelimit te Organizates Shqiptaro-Amerikane te Gruas "Motrat Qiriazi",

Me pershendetjet e mia me miqesore,

                                        Bujar Nishani

Pershendetja e Presidentit te Shqiperise