Announcements

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • warning: preg_match(): Compilation failed: disallowed Unicode code point (>= 0xd800 && <= 0xdfff) at offset 1811 in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/cleanstring.inc on line 157.
  • warning: preg_match(): Compilation failed: disallowed Unicode code point (>= 0xd800 && <= 0xdfff) at offset 1811 in /home/aawomq/public_html/sites/all/modules/ctools/includes/cleanstring.inc on line 157.

Partnership with Allen Health Care Services

Albanian American Women’s Organization MOTRAT QIRIAZI 
announces a partnership with Allen Health Care Services to promote the training and employment of Albanian WOMEN and MEN as New York State Certified Home Health Aides!!
 
FREE Home Health Aide Certification Training Classes are available immediately!
No High School or College required.

Fresh Air Fund

Fondacioni Ajri i pastër u ofron fëmijëve të New York-ut një mundësi të re dhe u hap një botë që, ndryshe ndoshta nuk do ta njihnin kurrë. Hareja e notit, biçikletave dhe piknikëve shtohet akoma më shumë, kur e ndan atë me miq të rinj. Fëmijët vizitojnë familjet mikpritëse vullnetare në veri-perëndim, ose kalojnë net në kampe verore. Rregjstrojini fëmijët tuaj tani për pushime verore falas.

Albanian Flood Victims Relief Fund

 ALBANIAN AMERICAN WOMEN’S ORGANIZATION “MOTRAT QIRIAZI”

Albanian Flood Victims Relief Fund

Gerdec Tragedy – March 2008

See attached documents